Σάββατο 21 Ιουνίου 2008

Mπράβο οι Τούρκοι !

Ποιός το περίμενε ; Η Τουρκία στον ημιτελικό με αντίπαλους τους φίλους τους τους Γερμανούς.
Μα δεν ειναι τόσο αυτο η έκπληξη αλλα τα δυο τελευταία ματς τα ανέτρεψε εντυπωσιακά !
Το προηγούμενο ανέτρεψε μεσα σε 20 λεπτά το 0-2 απο την Τσεχία σε 3-2 υπέρ της και χθές μας τρέλαναν πάλι οταν δέχθηκαν γκολ στο 119' της παράτασης και ισοφάρισαν στο 122' !
Αυτο ηταν και σφαίρα στην ψυχολογία των αντίπαλων Κροατών που πήγαν στα πέναλτι χωρίς καλή διάθεση κι ετσι αστόχησαν σε τρία απο αυτά και αποκλείστηκαν.
Αυτον τον Φατιχ Τερίμ όσο δεν τον πάω, τόσο πρέπει να τον παραδεχτώ που εχει περάσει πάθος στους παίκτες του και δεν καταλαβαίνουν τίποτα, θα έπαιζαν με οποιοδήποτε αντίπαλο ετσι ακριβώς !