Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009

Μαρούσι - ΠΑΟ

Ωπα ! airball στον αέρα η μπάλλα ! Γκρρρ...
Είμαστε στο τέταρο ημίχρονο, δηάδη 40 δεκάλεπτο του αγώνα μπάσκετ Μαρούσι - Παναθηναϊκός ( ναι με αυτούς που τη φάγαμε λίγες μέρες πριν.
Το σκορ 56-55 και οι πράσινοι ζορίζονται πάλι.
Ο Μητσάρας το χασε το θρήποϊντ αλλα ο Φώτησς μάζεψε το ρημπάουντ ( πώς το λένε ελληνικά το ρημπάουντ ; ) αλλα ξαναχάσαμε και μετά μας σφύριξαν ενα φάουλ πάνω στον Σπανούλης δε Λ'αρσα μαν. Βάζει την πρώτη, μεσα κι η δεύτερη, σκορ 58-57.
Τη μπάλλα οι κιτρινιάρηδες. αυτος ο κοντός μαυράκος πλεη μέηκερ καλός ειναι, εχει κάνει ζημιά. Κι άλλο φάουλ, βολές ο Μητσάρας, εχει 7 πόντους μεχρι τώρα, χάνει τις βολές.
Ο Ομπράντοβιτς αλλάζει δέκα χρώματα συνέχεια. Κατι λέει στον Ιτούδη.
Στον άλλο πάγκο κάθεται ο πιο κραγμένος βοηθός έβερ, ο Ελληνιάδης. Ου ρε !
Μαυροκεφαλίδης βολές, άστοχος. Θέλουμε 3 λεπτά για το τέλος.
Η αγωνία μου κορυφώνεται σαν φαλλός εφήβου θα με γ*μήσει στο τέλος. Βάζει διαφημίσεις.
Μου ήρθε ενα μέηλ πάω να το διαβάσωκαι συνεχίζουμε την περιγραφή.
Οκ ηταν ειδοποίηση σχολίου για το μπλογκ Αστοδιάλογος. Συνεχίζουμε.
Το χειρότερο ειναι οτι η επίθεση του βάζελου ειναι χάλια. Χαμηλό σκορ που χρόνια εχω να δώ. Στους 60 πόντους 2.30" πριν το τέλος ... τραγικό.
Περπέρ έξω, Λιθουανίτσιους μεσα. Γκολ ο Σπανούλης και φάουλ. Βολή άστοχη, μπάλλα για Μαρκούτσι. Σκόρ 61 - 61 !!! Θα πεθάααανω ...

Σε ζωντανή μετάδοση απο την τηλεόραση και μόλις έφαγε τάπα ποιός ; ο Μητσάρας !
Αντεπίθεση και τρώμε δίποντο. Βολές πάλι ο Αστοχούλης φρομ Λάρ'σα μέσα η πρώτη.
Η άλλη κι αυτη μεσα, 63-63 και σπάνε καρντιές στα 33" αστοχούν τα Μαρούσια πάμε μπάλλα Σπανούλης, πάσα στον κανέναν, μπάσιμο, διπλό ταπίδι σκέπασε-μάνα-σκέπασε, μπάλλα για πράσινους. Διαφημίσεις.

Πού ειναι οι εποχές που τα καθάριζε αυτα τα ματς ο Παναθηναϊκός άνετα ;
Μάλλον πάμε για παράταση. Ισοπαλία, πάμε να δούμε τι θα γίνει.
Πού πας ρε Καραμήτρο ΠΑΟ με 3/18 τρίποντα και τόσες χαμένες βολές ;
Οποιος διαβάσει αυτη την περιγραφή να πει αν τα λέω καλά.

Αρχισε η παράταση κάρφωμα σούπερ ουάου του Μπατίστ απο ασσίστ του Λιθουανού.
Μαυροκεφαλίδης ανταποδίδει με ενα χούκ. Ολα πάλι.
Ο Σπανούλης πάει γυρεύοντας για τάπα, μπαίνει, το χάνει. Χάνουν κι αυτοί ενα σούτ απο μακριά, μπάλλα ο Ταλαιπωρούλης στον Φώτσιους, με τα πολλά κερδίζει φάουλ ο λιθουάνιαν μαν βάζει βολές, 65-67 σκορ. Αστοχούνε, πατά γραμμη ο άλλος, μπάλλα μας, κάνουμε το ίδιο, αντεπίθεση, τρακάρανε, φάουλ.Βολές ο Keys ο κοντός είπαμε, τις βάζει. 67-67 1.54" ακόμα.
Σπανούλης τρίποντο ! Ουάου. Σκορ 67-70.

Καλά, εχει γεμίσει το γήπεδο με μπάτσους πάνοπλους !
Γαμώτο δε θέλω τέτοια στο μπάσκετ, αυτα ειναι μαλακίες της μπάλλας ! Γκρρρρ ...

Εντος ρακέτας 14/29 δίποντα ο ΠΑΟ, 6/19 το Μαρούσι μόλις, η ζημιά εχιε γίνει απ΄έξω.
Πέντε επιθέσεις το πολύ ακόμα.
Λάθος πάσα οι κίτρινοι. Δικό μας ειναι.
Τάπα στο κάρφωμα του Γλυνιαδάτση στον Μπατίστ αλλα με φάουλ λένε.
Βολές. Βαλ'το αγόρι μου, το βαλε ! Και το άλλο ...ετσι μπράβο, σκορ 67-72 στα 45".
Βολές πάλι ο Λιθουανίτσιους μετα απο φάουλ επιθετικό των μαρουσίων. Μεσα. 67-74.
Ανταποδίδουν με 3ποντο, σκορ 70-74, αγωνία.
Φάουλ ο Χαραλαμπίδης, βολές ο ( κατι γκομενίτσες χοροπηδάνε στην εξέδρα ) Φώτσης, βάζει μια, βαζουν αυτοι, σκορ 72-75, πιάσαμε επιτέλους σκορ επίθεσης.
Βολές Σπανούλιους, 2.5" προ τέλους, μία να βάλει ... με άκουσε, σκορ 72-76 τελικό ΟΥΦΦΦΦ...